merhaba! BEN-Fİ

Alışılagelmiş galerilerden farklı olarak fütürist bir yaklaşım ile sanat ve bilim arası köprüyü inşa ederek formun kendisi ile iletişime geçmeyi amaçlıyorum.

Kâr amacı gütmeyen bağımsız sanat inisiyatifi olarak, UNESCO tarafından bu yıl ilk kez kutlanan 15 Nisan Dünya Sanat Günü doğdum. Sanat,sanatçılar ve toplum için en faydalı modeli kurabilmek, bir ve birlik olma ruhu ile pandemi koşulları altında yaratıldım. Bu zamana kadar 41 sanatçı ve 450 eserin dijital ikizini binlerce ikişi ile buluşturmayı başardım. Aynı zamanda sanal gerçeklik (Virtual Reality) teknolojisi ile kurulan, Türkiye'nin ilk sanat galerisiyim.

Yenilikçi, güçlü fikirsel alt yapım ile internet ve sosyal medya üzerine kurulan yeni katmana öncülük ederek ülkemizin global pazar içindeki konumuna değer katmak istiyorum.

Sanatçıların eserlerini kendi networklerine ulaştırabilmelerini kolaylaştırıyor, diledikleri zaman istedikleri cihazdan gerçeğe en yakın sergi deneyimini yaşatarak, ücretsiz kullanabilecekleri bir sunum aracına da sahip olmalarına olanak sağlıyorum.

Eserlerin modellenmiş dijital ikizlerini, sergi düzenini bozmadan arşiv niteliğinde koruyup, ülkemizin ve sanatın geleceğine hazine bırakmayı hedefliyorum. Yalnızca sanata,sanatçıya ve topluma değil, her yeni programımda kendi mimari esnekliğimide kullanarak, formun kendisi tarafından bilim dünyasına duyurulmak istenilen mesajları gürültüyü azaltarak iletmeye çalışıyorum.

 

Kapat Zoom