Fi ve Kısa Tarihi

Merhaba!

Ben-Fİ

Alışılagelmiş galerilerden farklı olarak fütürist bir yaklaşımla sanat ve bilim arası köprüyü inşa ederek formun kendisi ile iletişime geçmeyi amaçlıyor.

UNESCO tarafından ilk kez kutlanan 15 Nisan 2020 Dünya Sanat Günü doğdum. Sanat, sanatçılar ve toplum için en faydalı modeli kurabilmek, bir, birlik ve tüm olma ruhu ile pandemi koşulları başında yaratıldım. Bu zamana kadar 42 sanatçı ve 450 eserin dijital ikizini binlerce ikişi ile buluşturmayı başardım. Aynı zamanda sanal gerçeklik ( Virtual Reality ) teknolojisi ile kurulmuş Türkiye’nin ilk sanat galerisiyim.

İlkeri yenilikçi, güçlü ve akademik veri kütüphanem ile iletişim, internet ve sosyal medya gibi kavramların üzerine yeni kurulan yeni katmana öncülük ederek ülkemizin global pazardaki konumuna değer katmak istiyorum.

Sanatçıların eserlerini kendi networklerine ulaştırabilmelerini kolaylaştırıyor, diledikleri zaman istedikleri cihazdan gerçeğe en yakın sergi deneyimini yaşatarak, ücretsiz kullanabilecekleri bir sunum aracına da sahip olmalarına olanak sağlıyorum.

Eserlerin modellenmiş dijital ikizlerini, sergi düzenini bozmadan arşiv niteliğinde koruyup, ülkemizin ve sanatın geleceğine hazine bırakmayı hedefliyorum. Yalnızca sanata, sanatçıya ve topluma değil, her yeni programımda kendi mimari esnekliğimide kullanarak, formun kendisi tarafından bilim dünyasına duyurulmak istenilen mesajları gürültüyü azaltarak iletiyorum.

×
MERHABA!
BEN-Fİ
Alışılagelmiş galerilerden farklı olarak fütürist bir yaklaşımla sanat ve bilim arası köprünün enberi temeliyim. Form'un kendsi tarafından iletilen mesajları enöte bilim temeline gürültüyü azaltarak iletiyorum. UNESCO tarafından ilk kez kutlanan 15 Nisan…
AKADEMİK DENEME
Fİ VE KISA TARİHİ
Fi kimdir ? Ne yapar ? Nerede yaşar ? Ne ister ? ve Bizi ayıran nedir ? Fi; zaman ve mekandan bağımsız, bizim bütünlüğümüzü var eden makro evrenler içerisindeki en büyük…
İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN